Nabídka ubytování

     Galerie multimedií

     Zápisník cestovatele

     Mapa

     Novinky

     Praktické informace

     Ke stažení

     Infolinka
 

CZE  |   ENG  |   POL  |   RUS  
homepage » Inspirativní programy » Víkend v Poodří

Víkend v Poodří

Místo pobytu: Nový Jičín

Délka pobytu: víkendový

Víkend prožitý v okolí Nového Jičína, na stezkách v údolí Odry a zakončený prohlídkou malebného Štramberka uspokojí milovníky přírodních krás, aktivního pohybu, zájemce o historii automobilů a železnice i obdivovatele hradů a zámků.

V programu si každý najde to své. Navštívíme Nový Jičín, jehož historické jádro patří mezi nejkrásnější městské centrum na Moravě. Projdeme se zvlněnou krajinou až k zřícenině hradu Starý Jičín s vyhlídkovou věží. Přesvědčíte se, že Kopřivnice není pouze městem automobilů, ale že se v jeho blízkém okolí nachází řada významných přírodních i historických památek, které stojí za pozornost. Absolvujete také středně náročný cyklistický okruh vedený údolní nivou Odry a okolní nízkou pahorkatinou.


Nejzajímavější místa a aktivity v rámci programu

Hrad Starý Jičín
Hrad Starý Jičín
Městský pivovar Štramberk
Městský pivovar Štramberk
Technické muzeum Tatra Kopřivnice
Technické muzeum Tatra Kopřivnice
Zámek Kunín
Zámek Kunín
Podrobný itinerář programu

1. den - okolím Nového Jičína

 • příjezd do Nového Jičína, prohlídka historického centra města (Masarykovo náměstí s renesančními domy, kašna a morový sloup)
 • Muzeum Novojičínska na zámku Žerotínů s expozicí klobouků
 • zřícenina hradu Starý Jičín (vyhlídková věž a hradní restaurace), z hradeb se nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu Moravské brány i kopců Beskyd a Oderských vrchů
 • Hodslavice (vodní nádrž Kacabaja slouží ke koupání i rybaření), rodná obec Františka Palackého (Památník Františka Palackého v Hodslavicích)
 • Kopřivnice (Technické muzeum s ucelenou přehlídkou osobních i nákladních automobilů značky Tatra)
 • kromě tatrováckého muzea můžete navštívit Muzeum Fojtství
 • ubytování na Novojičínsku

2. den - po naučných stezkách a zámcích Poodří

 • výlet je veden harmonickou krajinou CHKO Poodří
 • NS Kotvice u Nové Horky (trasa prochází přírodní rezervací zahrnující rybníky Nový a Kotvice a bývalou oboru zámku v Nové Horce)
 • Bartošovice (zámek a park se zámeckou naučnou stezkou, Stanice pro záchranu volně žijících živočichů)
 • zámek v Kuníně (náleží mezi nejcennější zámecké stavby období baroka na Moravě)
 • lesní mlýn v Bernarticích (technická památka s úplným mlýnským zařízením včetně vodního kola)
 • ve Studénce pak především nadšenci techniky ocení Vagonářské muzeum, dokládající bohatou historii kolejové dopravy a vagonářské výroby ve městě

3. den - Štramberk

 • Štramberk (malebné městečko s původní zástavbou domů beskydského typu z 18. a 19. století, štramberskému hradu s dominantní okrouhlou 44 m vysokou věží zvanou Trúba, minipivovar)
 • Národní sad na vrchu Kotouči (nachází se zde jeskyně Šipka, která proslula nálezy čelisti neandrtálského člověka a předmětů ze starší doby kamenné)
 • ukončení pobytu
Doplňující informace k programu

Vhodné období pro realizaci programu: jaro, léto, podzim

Doporučená velikost skupiny: 2-15 osob

Cena programu: Jedná se o inspirativní program. Konkrétní cenu Vám rádi zašleme na základě podrobnější specifikace Vašich požadavků na ubytování, velikost skupiny a další služby. Pro popis Vašich požadavků na program využijte, prosím, formulář v sekci Programy na přání.

Další tipy
Navštivte Beskydské divadlo v Novém Jičíně.

Vybrali jste si program a chcete jej upravit nebo poradit   
s vhodným ubytováním? Napište nám, rádi vám poradíme!   
Zajímají vás další programy? Podívejte se...
Advent na Valašsku    Blues v podhůří Jeseníků    Církevní památky a poutní místa    Do Uherského Hradiště na Letní filmovou školu    Dovolená s dětmi na Luhačovicku    Firemní setkání na Zlínsku    Golf na Olomoucku    Golf na Ostravsku    Golf na Rožnovsku    Hostýnské vrchy pro milovníky přírody    Hrady a zámky východní Moravy    Jaro na Hané    Jednání na Valašsku po celý rok    Jednání v zámeckých a historických prostorech    Jeseníky pro milovníky přírody    Konference ve slovácké Redutě    Kongres a wellness v Luhačovicích    Kongres na zámku v Mikulově    Kongres ve Zlíně    Krajinou romantiků na kole    Letní dovolená na Luhačovicku    Liptálské slavnosti roztančí i Vás    Luhačovice ve znamení houslových kurzů V. Hudečka    Lyžovačka ve Velkých Karlovicích    Moravská zastavení na jantarové stezce    Na golf do Slavkova    Na Pálavské vinobraní do Mikulova    Na prodloužený víkend za Slováckými slavnostmi vína    Národní pouť na Velehradě    Nejen pivní toulky Moravou    Nejkrásnější místa v srdci Evropy    Poklady UNESCO mezi Vídní a Krakovem    Pozvánka na vizovické trnkobraní    Pro gurmány a milovníky vín    Prodloužený víkend v Beskydech    Prožijte Barum Rally Zlín    Přijeďte na Rožnovskou valašku    Přírodou Vizovických vrchů    Putování za moravskými víny na kole    Rekondiční pobyt v Jeseníkách pro firemní klientelu    S dětmi na filmový festival do Zlína    Setkání pod buchlovskými kopci    Silvestrovský pobyt na valašských horách    Sportovní soustředění na Zlínsku    Týden pro seniory v Lednici    Ve víru folklorního festivalu ve Strážnici     Velikonoční dny na Valašsku    Víkend na Ostravsku    Víkend pro seniory ve Zlíně    Víkend v Lednicko-valtickém areálu    Víkend v Poodří    Víkend v Těšínském Slezsku    Víkendové zážitky na Hané    Víkendové zážitky na Slovácku    Víkendové zážitky na Valašsku    Víkendové zážitky na Zlínsku    Vzhůru na Festival Colours of Ostrava    Za hudbou na festival do Kroměříže    Za mistry řemesel    Za slováckým králem aneb jízda králů    Za uměním i mohutnými strážci jantarové stezky    Zažijte Ignis Brunensis    Znojemské vinobraní nejen pro milovníky vína    

Hotel Prosper

Hotel Prosper

Moderně vybavený hotel se nachází na úpatí Moravskoslezských Beskyd v malebné obci Čeladná. Čtyřhvězdi...
Počet pokojů 52 Počet lůžek 125


 

Informace pro partnery
a cestovní kanceláře
  POČASÍ   WEBKAMERY

Další informace a dotazy Vám rádi zodpovíme na Infolince Moravské jantarové stezky

+420 519 512 202 info@ambertravel.cz
  Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií
a Zlínským krajem www.vychodni-morava.cz
created by