Nabídka ubytování

     Galerie multimedií

     Zápisník cestovatele

     Mapa

     Novinky

     Praktické informace

     Ke stažení

     Infolinka
 

CZE  |   ENG  |   POL  |   RUS  
homepage » Inspirativní programy » Víkend na Ostravsku

Víkend na Ostravsku

Trasa: Ostrava

Délka programu: víkendový

Návštěva Ostravy i výlety do okolí nabízí víkend na Ostravsku. Během tří dnů poznáte, jak se dobývalo uhlí, prohlédnete si předválečnou pevnost, zavítáte do lázní, archeologického parku, odpočinete si u vody a prohlédnete si svět miniatur.

K nejzajímavějším cílům na trase patří Hornické muzeum OKD v Ostravě na Landeku, zámek Šilheřovice, návštěva opevnění na Hlučínsku i lázní Darkov. Velmi příjemný zážitek nabízí také Permoníkova cyklotrasa vedoucí nenáročným terénem Ostravska. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na průzkum nočního života na vyhlášené Stodolní ulici v Ostravě.


Nejzajímavější místa a aktivity v rámci programu

Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky
Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky
Areál Miniuni – Svět miniatur Ostrava
Areál Miniuni – Svět miniatur Ostrava
Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře
Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře
Darkov – lázně
Darkov – lázně
Hornické muzeum OKD
Hornické muzeum OKD
Jeseníky
Jeseníky
Žermanická přehrada
Žermanická přehrada
Podrobný itinerář programu

1. den - za havíři na Ostravsko

 • příjezd na Ostravsko, ubytování
 • návštěva Hornického muzea a vrchu Landeku v Ostravě-Petřkovicích pod zalesněným protáhlým kopcem nad soutokem řek Odry a Ostravice (fárání do důlní expozice, výstavní vila a povrchové expozice strojů a zařízení)
 • Šilheřovice (klasicistní zámek s dnes pseudobarokní podobou, přilehlý anglický park s výskytem vzácných dřevin včetně rododendronů či tatarských javorů, areál parku je vyhlášeným golfovým hřištěm, nejdete tu také Lovecký zámeček s restaurací z 16. stol.)
 • v nedalekých Darkovičkách se nachází Areál čs. opevnění, který byl budován v letech 1935–1938
 • v těsném sousedství města Hlučína se nachází vodní nádrž, na jejíchž březích je vybudován rozsáhlý sportovně rekreační areál (travnaté pláže, přírodní bazény, sportoviště bufety, restaurace, ideální pro jachting a windsurfing)

2. den - Lázeňská promenáda v Karviné a Permoníkova cyklotrasa

 • Karviná – Lázeňský areál Lázní Darkov (jedny z nejstarších jodobromových lázní v České republice), lázeňský areál s Lázeňským parkem a lázeňskými budovami
 • betonový obloukový most přes řeku Olši (cenná technická památka)
 • zámek Fryštát (zámecké historické expozice a zámecké galerie Chagall, park B. Němcové s rekreačním areálem „Loděnice“, dětským koutkem a mini ZOO)
 • Stonava (kaplička s barokní sochou madony s dítětem, Švédský kopec z 30leté války, meandry řeky Stonávky
 • Albrechtice (dřevěný barokní kostel sv. Petra a Pavla, stoleté duby)
 • Archeopark v Chotěbuzi (archeologická naleziště z období slovanského osídlení v 8. století)
 • Těrlická přehrada (vodní nádrž je ideálním místem pro kempování a vodní sporty včetně vodního vleku)
 • Havířov-Životice (Památník životické tragédie)
 • Havířov-Bludovice (roubená lidová stavba Kotulova dřevěnka s expozicí lidového bydlení a zemědělství)
 • Žermanická přehrada (koupání a provozováním vodních sportů, v nedalekém lomu odkryto naleziště geologického unikátu – těšinitu)

3. den - Ostrava

 • Ostrava (ZOO Ostrava, Slezskoostravský hrad, MiniUni – svět miniatur, akvárium, Sklep strašidel, vyhlídková věž Staré radnice – 86 m)
 • ukončení pobytu a odjezd
Doplňující informace k programu

Vhodné období pro realizaci programu: jaro, léto, podzim

Doporučená velikost skupiny: 2-15 osob

Cena programu: Jedná se o inspirativní program. Konkrétní cenu Vám rádi zašleme na základě podrobnější specifikace Vašich požadavků na ubytování, velikost skupiny a další služby. Pro popis Vašich požadavků na program využijte, prosím, formulář v sekci Programy na přání.

Další tipy
Nenechte si ujít Landeckou Venuši z doby lovců mamutů a noční život ve Stodolní.

Vybrali jste si program a chcete jej upravit nebo poradit   
s vhodným ubytováním? Napište nám, rádi vám poradíme!   
Zajímají vás další programy? Podívejte se...
Advent na Valašsku    Blues v podhůří Jeseníků    Církevní památky a poutní místa    Do Uherského Hradiště na Letní filmovou školu    Dovolená s dětmi na Luhačovicku    Firemní setkání na Zlínsku    Golf na Olomoucku    Golf na Ostravsku    Golf na Rožnovsku    Hostýnské vrchy pro milovníky přírody    Hrady a zámky východní Moravy    Jaro na Hané    Jednání na Valašsku po celý rok    Jednání v zámeckých a historických prostorech    Jeseníky pro milovníky přírody    Konference ve slovácké Redutě    Kongres a wellness v Luhačovicích    Kongres na zámku v Mikulově    Kongres ve Zlíně    Krajinou romantiků na kole    Letní dovolená na Luhačovicku    Liptálské slavnosti roztančí i Vás    Luhačovice ve znamení houslových kurzů V. Hudečka    Lyžovačka ve Velkých Karlovicích    Moravská zastavení na jantarové stezce    Na golf do Slavkova    Na Pálavské vinobraní do Mikulova    Na prodloužený víkend za Slováckými slavnostmi vína    Národní pouť na Velehradě    Nejen pivní toulky Moravou    Nejkrásnější místa v srdci Evropy    Poklady UNESCO mezi Vídní a Krakovem    Pozvánka na vizovické trnkobraní    Pro gurmány a milovníky vín    Prodloužený víkend v Beskydech    Prožijte Barum Rally Zlín    Přijeďte na Rožnovskou valašku    Přírodou Vizovických vrchů    Putování za moravskými víny na kole    Rekondiční pobyt v Jeseníkách pro firemní klientelu    S dětmi na filmový festival do Zlína    Setkání pod buchlovskými kopci    Silvestrovský pobyt na valašských horách    Sportovní soustředění na Zlínsku    Týden pro seniory v Lednici    Ve víru folklorního festivalu ve Strážnici     Velikonoční dny na Valašsku    Víkend na Ostravsku    Víkend pro seniory ve Zlíně    Víkend v Lednicko-valtickém areálu    Víkend v Poodří    Víkend v Těšínském Slezsku    Víkendové zážitky na Hané    Víkendové zážitky na Slovácku    Víkendové zážitky na Valašsku    Víkendové zážitky na Zlínsku    Vzhůru na Festival Colours of Ostrava    Za hudbou na festival do Kroměříže    Za mistry řemesel    Za slováckým králem aneb jízda králů    Za uměním i mohutnými strážci jantarové stezky    Zažijte Ignis Brunensis    Znojemské vinobraní nejen pro milovníky vína    

Hotel Zámek Zábřeh

Hotel Zámek Zábřeh

Hotel Zámek Zábřeh představuje jedinečný soulad minulosti a přítomnosti. Historie sahající do počátku 1...
Počet pokojů 18 Počet lůžek 32

Hotel Harmony Club

Hotel Harmony Club

Typický městský hotel nedaleko středu města s vlastním parkovištěm s možností využití i městské hroma...
Počet pokojů 152 Počet lůžek 214


 

Informace pro partnery
a cestovní kanceláře
  POČASÍ   WEBKAMERY

Další informace a dotazy Vám rádi zodpovíme na Infolince Moravské jantarové stezky

+420 519 512 202 info@ambertravel.cz
  Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií
a Zlínským krajem www.vychodni-morava.cz
created by