Nabídka ubytování

     Galerie multimedií

     Zápisník cestovatele

     Mapa

     Novinky

     Praktické informace

     Ke stažení

     Infolinka
 

CZE  |   ENG  |   POL  |   RUS  
homepage » Inspirativní programy » Víkend v Těšínském Slezsku

Víkend v Těšínském Slezsku

Trasa: Jablunkov - Nýdek - Třinec - Komorní Lhotka - Mosty u Jablunkova

Délka programu: víkendový

Víkendový program Vás zavede do severovýchodního kouta České republiky a určitě potěší všechny milovníky lidových dřevěných staveb, panenské beskydské přírody i adrenalinových zážitků. Těšte se na jedinečný víkend!

Čeká Vás putování po venkovských dřevěných kostelících Těšínska, které dokládají nejen um a vynalézavost našich předků, ale také víru, provázející je po celý život. Těšit se můžete také na výlet po hřebenech těšínské části Moravskoslezských Beskyd, a návštěvu skutečného chrámu přírody - Mionší - největšího pralesa na našem území. A nakonec si můžete dosyta užít zážitek z rychlé jízdy na bobové dráze v Mostech u Jablunkova.


Nejzajímavější místa a aktivity v rámci programu

Bobová dráha v Mostech u Jablunkova
Bobová dráha v Mostech u Jablunkova
Podrobný itinerář programu

1. den - za dřevěnými kostelíky Těšínského Slezska

 • Nýdek (kostel sv. Mikuláše z roku 1576, rozhledna Velká Čantoryje – 995 m)
 • Bystřice (kostel Povýšení sv. Kříže)
 • Třinec (Muzeum Třineckých železáren a města Třince)
 • Jablunkov (domy z přelomu 19. a 20. století, barokní kašna, secesní radnice a Výstavní síň Muzea Těšínska na Mariánském náměstí)

2. den - poznejte krásu Těšínské části Moravskoslezských Beskyd

 • Třinec-Oldřichovice (areál pod vrchem Javorový)
 • Vrch Javorový (sveze nás lanovka, vrchol – 1 031 m)
 • Vrch Godula (737 m) s Památníkem tolerančního patentu
 • Prašivá (706 m) s dřevěným kostelem sv. Antoníčka
 • Komorní Lhotka (bylinné lázně, finská sauna), evangelický kostel z roku 1782, těšínské roubené chalupy

3. den - bobová dráha a prales Mionší

 • Mosty u Jablunkova (ojedinělá, 650m dlouhá vozíková horská dráha, součástí lyžařského areálu spolu s 4 bungee trampolínami)
 • Dolní Lomná – prales Mionší
Doplňující informace k programu

Vhodné období pro realizaci programu: jaro, léto, podzim

Doporučená velikost skupiny: 2-15 osob

Cena programu: Jedná se o inspirativní program. Konkrétní cenu Vám rádi zašleme na základě podrobnější specifikace Vašich požadavků na ubytování, velikost skupiny a další služby. Pro popis Vašich požadavků na program využijte, prosím, formulář v sekci Programy na přání.

Další tipy
V Komorní Lhotce, v údolí říčky Stonávky je unikátní finská sauna, kde se topí bukovým dřevem a léčivá voda z horského pramene protéká přímo přírodním bazénem sauny, návštěvníci mají možnost objednat si masáž, na úbočí hory Goduly jsou v létě v provozu oblíbené léčivé bylinkové lázně.

Vybrali jste si program a chcete jej upravit nebo poradit   
s vhodným ubytováním? Napište nám, rádi vám poradíme!   
Zajímají vás další programy? Podívejte se...
Advent na Valašsku    Blues v podhůří Jeseníků    Církevní památky a poutní místa    Do Uherského Hradiště na Letní filmovou školu    Dovolená s dětmi na Luhačovicku    Firemní setkání na Zlínsku    Golf na Olomoucku    Golf na Ostravsku    Golf na Rožnovsku    Hostýnské vrchy pro milovníky přírody    Hrady a zámky východní Moravy    Jaro na Hané    Jednání na Valašsku po celý rok    Jednání v zámeckých a historických prostorech    Jeseníky pro milovníky přírody    Konference ve slovácké Redutě    Kongres a wellness v Luhačovicích    Kongres na zámku v Mikulově    Kongres ve Zlíně    Krajinou romantiků na kole    Letní dovolená na Luhačovicku    Liptálské slavnosti roztančí i Vás    Luhačovice ve znamení houslových kurzů V. Hudečka    Lyžovačka ve Velkých Karlovicích    Moravská zastavení na jantarové stezce    Na golf do Slavkova    Na Pálavské vinobraní do Mikulova    Na prodloužený víkend za Slováckými slavnostmi vína    Národní pouť na Velehradě    Nejen pivní toulky Moravou    Nejkrásnější místa v srdci Evropy    Poklady UNESCO mezi Vídní a Krakovem    Pozvánka na vizovické trnkobraní    Pro gurmány a milovníky vín    Prodloužený víkend v Beskydech    Prožijte Barum Rally Zlín    Přijeďte na Rožnovskou valašku    Přírodou Vizovických vrchů    Putování za moravskými víny na kole    Rekondiční pobyt v Jeseníkách pro firemní klientelu    S dětmi na filmový festival do Zlína    Setkání pod buchlovskými kopci    Silvestrovský pobyt na valašských horách    Sportovní soustředění na Zlínsku    Týden pro seniory v Lednici    Ve víru folklorního festivalu ve Strážnici     Velikonoční dny na Valašsku    Víkend na Ostravsku    Víkend pro seniory ve Zlíně    Víkend v Lednicko-valtickém areálu    Víkend v Poodří    Víkend v Těšínském Slezsku    Víkendové zážitky na Hané    Víkendové zážitky na Slovácku    Víkendové zážitky na Valašsku    Víkendové zážitky na Zlínsku    Vzhůru na Festival Colours of Ostrava    Za hudbou na festival do Kroměříže    Za mistry řemesel    Za slováckým králem aneb jízda králů    Za uměním i mohutnými strážci jantarové stezky    Zažijte Ignis Brunensis    Znojemské vinobraní nejen pro milovníky vína    

Hotel Harmony Club

Hotel Harmony Club

Typický městský hotel nedaleko středu města s vlastním parkovištěm s možností využití i městské hroma...
Počet pokojů 152 Počet lůžek 214


 

Informace pro partnery
a cestovní kanceláře
  POČASÍ   WEBKAMERY

Další informace a dotazy Vám rádi zodpovíme na Infolince Moravské jantarové stezky

+420 519 512 202 info@ambertravel.cz
  Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií
a Zlínským krajem www.vychodni-morava.cz
created by