Nabídka ubytování

     Galerie multimedií

     Zápisník cestovatele

     Mapa

     Novinky

     Praktické informace

     Ke stažení

     Infolinka
 

CZE  |   ENG  |   POL  |   RUS  
homepage » Inspirativní programy » Jeseníky pro milovníky přírody

Jeseníky pro milovníky přírody

Místo pobytu: Jeseník

Délka pobytu: vícedenní

Jeseníky lákají turisty svou drsnou krásou a nádhernými výhledy. Z nejvyšších vrcholů je za jasného počasí možné dohlédnout až k Tatrám a Krkonoším. V pěti dnech poznáte ta nejkrásnější místa Jeseníků, ale užijete si i zaslouženého odpočinku na nejvyšší úrovni.

Jeseníky jsou protkány hustou sítí zpevněných horských cest vhodných nejen pro pěší turistiku, ale i pro horská kola. Spojují zdejší vrcholy s moderními turistickými centry, která mají co nabídnout jak v zimě, tak i v létě. Můžete vystoupat na nejvyšší horu Moravy a večer již trávit ve vířivce, solné jeskyni, bylinné koupeli nebo se zcela oddat "hostině pro všechny smysly" - indicko-havajské masáži Ayus Lomi.


Nejzajímavější místa a aktivity v rámci programu

Jeseník – Priessnitzovy lázně
Jeseník – Priessnitzovy lázně
Jeseníky
Jeseníky
Karlova Studánka
Karlova Studánka
Podrobný itinerář programu

1. den

 • příjezd na Jesenicko, ubytování
 • prohlídka města Jeseníku s vodní tvrzí

2. den - nejkrásnější hřebenovka

 • z Jeseníku vlakem do Ramzové
 • Ramzová (nejvýše položená železniční rychlíková stanice v ČR) › sedačkovou lanovkou na vrchol Šerák (1351 m) › Keprník (1423 m) › Vřesová studánka (poutní místo opředené pověstmi) › Červenohorské sedlo (1013 m)
 • zpět do Jeseníku autobusem z Červenohorského sedla

3. den - pomezím Hrubého Jeseníku

 • Rejvíz - nejvýše položená obec ve Slezsku (800 m)
 • pěšky 4 km naučnou stezkou největším rašeliništěm Moravy a Slezska se zastávkou u Velkého mechového jezírka
 • Penzion Rejvíz (unikátní vyřezávané židle)
 • Zlaté Hory - údolí Ztracených štol (věrná replika středověkého hornického městečka včetně možnosti rýžování zlata)

4. den - Jeseník a okolí

 • procházka na Čertovy kameny (skalní útvar pod úbočím Zlatého chlumu) a výstup na kamennou rozhlednu Zlatý Chlum (875 m), postavenou roku 1899 a dosahující 26 m
 • Priessnitzovy lázně - lázně a první vodoléčebný ústav na světě, který založil Vincenz Priessnitz, odpočinkové odpoledne v lázeňském parku

5. den – náročná pěší trasa na Praděd

 • Karlova Studánka (klimatické lázně Karlova Studánka jsou nejvýše položenou obcí na Bruntálsku a zároveň vstupní branou na Praděd)
 • po žluté turistické značce kolem vodopádů Bílé Opavy na Ovčárnu (1300 m) a dále po červené až na Praděd - 1492 m (nejvyšší hora Moravy poskytuje rozhled do všech stran a za dobré viditelnosti jsou zřetelně vidět hřebeny Krkonoš i slovenských Tater)
 • návrat po červené kolem chaty Švýcárna (jeden z nejstarších objektů v Jeseníkách, který dodnes nabízí možnost přenocování) a sestup po modré kolem Vysokého vodopádu (nejvyšší vodopád v Jeseníkách - 45 m)

6. den - jeskyně Na Pomezí a zámek Jánský vrch

 • Lipová-Lázně, prohlídka krápníkových jeskyní Na Pomezí (délka turistické trasy je 530 m)
 • Javorník ve Slezsku, prohlídka zámku Jánský vrch (nejrozsáhlejší sbírka dýmek v ČR)
 • ukončení pobytu a odjezd
Doplňující informace k programu

Vhodné období pro realizaci programu: jaro, léto, podzim

Doporučená velikost skupiny: 2-25 osob

Cena programu: Jedná se o inspirativní program. Konkrétní cenu Vám rádi zašleme na základě podrobnější specifikace Vašich požadavků na ubytování, velikost skupiny a další služby. Pro popis Vašich požadavků na program využijte, prosím, formulář v sekci Programy na přání.

Další tipy
Balneo provoz a kompletní souhrn relaxačních a wellness aktivit najdete v Priessnitzových lázních. Využít můžete volnočasové lanové centrum v České Vsi, horské minikáry na Ramzové, turistické výlety na koních pořádaných penzionem Gräfenberg. Za návštěvu stojí také vodní gotický hrad v centru města Jeseník.

Vybrali jste si program a chcete jej upravit nebo poradit   
s vhodným ubytováním? Napište nám, rádi vám poradíme!   
Zajímají vás další programy? Podívejte se...
Advent na Valašsku    Blues v podhůří Jeseníků    Církevní památky a poutní místa    Do Uherského Hradiště na Letní filmovou školu    Dovolená s dětmi na Luhačovicku    Firemní setkání na Zlínsku    Golf na Olomoucku    Golf na Ostravsku    Golf na Rožnovsku    Hostýnské vrchy pro milovníky přírody    Hrady a zámky východní Moravy    Jaro na Hané    Jednání na Valašsku po celý rok    Jednání v zámeckých a historických prostorech    Jeseníky pro milovníky přírody    Konference ve slovácké Redutě    Kongres a wellness v Luhačovicích    Kongres na zámku v Mikulově    Kongres ve Zlíně    Krajinou romantiků na kole    Letní dovolená na Luhačovicku    Liptálské slavnosti roztančí i Vás    Luhačovice ve znamení houslových kurzů V. Hudečka    Lyžovačka ve Velkých Karlovicích    Moravská zastavení na jantarové stezce    Na golf do Slavkova    Na Pálavské vinobraní do Mikulova    Na prodloužený víkend za Slováckými slavnostmi vína    Národní pouť na Velehradě    Nejen pivní toulky Moravou    Nejkrásnější místa v srdci Evropy    Poklady UNESCO mezi Vídní a Krakovem    Pozvánka na vizovické trnkobraní    Pro gurmány a milovníky vín    Prodloužený víkend v Beskydech    Prožijte Barum Rally Zlín    Přijeďte na Rožnovskou valašku    Přírodou Vizovických vrchů    Putování za moravskými víny na kole    Rekondiční pobyt v Jeseníkách pro firemní klientelu    S dětmi na filmový festival do Zlína    Setkání pod buchlovskými kopci    Silvestrovský pobyt na valašských horách    Sportovní soustředění na Zlínsku    Týden pro seniory v Lednici    Ve víru folklorního festivalu ve Strážnici     Velikonoční dny na Valašsku    Víkend na Ostravsku    Víkend pro seniory ve Zlíně    Víkend v Lednicko-valtickém areálu    Víkend v Poodří    Víkend v Těšínském Slezsku    Víkendové zážitky na Hané    Víkendové zážitky na Slovácku    Víkendové zážitky na Valašsku    Víkendové zážitky na Zlínsku    Vzhůru na Festival Colours of Ostrava    Za hudbou na festival do Kroměříže    Za mistry řemesel    Za slováckým králem aneb jízda králů    Za uměním i mohutnými strážci jantarové stezky    Zažijte Ignis Brunensis    Znojemské vinobraní nejen pro milovníky vína    


 

Informace pro partnery
a cestovní kanceláře
  POČASÍ   WEBKAMERY

Další informace a dotazy Vám rádi zodpovíme na Infolince Moravské jantarové stezky

+420 519 512 202 info@ambertravel.cz
  Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií
a Zlínským krajem www.vychodni-morava.cz
created by