Nabídka ubytování

     Galerie multimedií

     Zápisník cestovatele

     Mapa

     Novinky

     Praktické informace

     Ke stažení

     Infolinka
 

CZE  |   ENG  |   POL  |   RUS  
homepage » Inspirativní programy » Znojemské vinobraní nejen pro milovníky vína

Znojemské vinobraní nejen pro milovníky vína

Místo pobytu: Znojmo

Délka pobytu: víkendový

Ve dnech 12.-13. 9. 2008 přebírá ve Znojmě vládu nad městem vinobraní, které zaplní takřka celé centrum města. K vidění je velkolepá kostýmová oslava burčáku a vína, kterou doprovází nabitý hudební program.

Dominantou vinobraní je slavnostní průvod městem v pátek večer a v sobotu odpoledne, jehož se účastní několik set postav v dobových kostýmech, a nechybějí pochopitelně koně a řada atrakcí. Zlatým hřebem je manželský královský pár - Jan Lucemburský s Eliškou Přemyslovnou.


Nejzajímavější místa a aktivity v rámci programu

Vranovská přehrada
Vranovská přehrada
Zámek Vranov nad Dyjí
Zámek Vranov nad Dyjí
Znojemské vinobraní
Znojemské vinobraní
Podrobný itinerář programu

1. den (pátek 12. 9. 2008)

  • příjezd do Znojma, ubytování
  • večerní slavnostní průvod historickou částí města (několik set postav v dobových kostýmech, nechybějí koně a řada atrakcí)

2. den (sobota 13. 9. 2008)

  • prohlídka města Znojma (podzemí, radniční věž) 
  • odpolední slavnostní průvod historickou částí města zakončený slavnostní scénou na hlavním pódiu
  • rytířské turnaje, historické tržiště s řemeslníky a prodejci, vojenské ležení
  • výběr z bohatého kulturního programu
  • tradiční večerní ohňostroj

3. den (neděle 14. 9. 2008)

  • duchovní program v kostelech sv. Michala a sv. Mikuláše
  • Vranov nad Dyjí - prohlídka zámku (případně procházka Národním parkem Podyjí)
  • odjezd
Doplňující informace k programu

Termín programu: 12. 9. - 14. 9. 2008

Doporučená velikost skupiny: 2-45 osob

Cena programu: Jedná se o inspirativní program. Konkrétní cenu Vám rádi zašleme na základě podrobnější specifikace Vašich požadavků na ubytování, velikost skupiny a další služby. Pro popis Vašich požadavků na program využijte, prosím, formulář v sekci Programy na přání.

Další tipy
Nasedněte do turistického vláčku a nechte se svézt - třeba k Louckému klášteru s unikátní Galerií Veltlínů. Nebo výhodně nakupte v proslulém Freeportu na hranicích s Rakouskem.

Vybrali jste si program a chcete jej upravit nebo poradit   
s vhodným ubytováním? Napište nám, rádi vám poradíme!   
Zajímají vás další programy? Podívejte se...
Advent na Valašsku    Blues v podhůří Jeseníků    Církevní památky a poutní místa    Do Uherského Hradiště na Letní filmovou školu    Dovolená s dětmi na Luhačovicku    Firemní setkání na Zlínsku    Golf na Olomoucku    Golf na Ostravsku    Golf na Rožnovsku    Hostýnské vrchy pro milovníky přírody    Hrady a zámky východní Moravy    Jaro na Hané    Jednání na Valašsku po celý rok    Jednání v zámeckých a historických prostorech    Jeseníky pro milovníky přírody    Konference ve slovácké Redutě    Kongres a wellness v Luhačovicích    Kongres na zámku v Mikulově    Kongres ve Zlíně    Krajinou romantiků na kole    Letní dovolená na Luhačovicku    Liptálské slavnosti roztančí i Vás    Luhačovice ve znamení houslových kurzů V. Hudečka    Lyžovačka ve Velkých Karlovicích    Moravská zastavení na jantarové stezce    Na golf do Slavkova    Na Pálavské vinobraní do Mikulova    Na prodloužený víkend za Slováckými slavnostmi vína    Národní pouť na Velehradě    Nejen pivní toulky Moravou    Nejkrásnější místa v srdci Evropy    Poklady UNESCO mezi Vídní a Krakovem    Pozvánka na vizovické trnkobraní    Pro gurmány a milovníky vín    Prodloužený víkend v Beskydech    Prožijte Barum Rally Zlín    Přijeďte na Rožnovskou valašku    Přírodou Vizovických vrchů    Putování za moravskými víny na kole    Rekondiční pobyt v Jeseníkách pro firemní klientelu    S dětmi na filmový festival do Zlína    Setkání pod buchlovskými kopci    Silvestrovský pobyt na valašských horách    Sportovní soustředění na Zlínsku    Týden pro seniory v Lednici    Ve víru folklorního festivalu ve Strážnici     Velikonoční dny na Valašsku    Víkend na Ostravsku    Víkend pro seniory ve Zlíně    Víkend v Lednicko-valtickém areálu    Víkend v Poodří    Víkend v Těšínském Slezsku    Víkendové zážitky na Hané    Víkendové zážitky na Slovácku    Víkendové zážitky na Valašsku    Víkendové zážitky na Zlínsku    Vzhůru na Festival Colours of Ostrava    Za hudbou na festival do Kroměříže    Za mistry řemesel    Za slováckým králem aneb jízda králů    Za uměním i mohutnými strážci jantarové stezky    Zažijte Ignis Brunensis    Znojemské vinobraní nejen pro milovníky vína    

Hotel Althanský palác

Hotel Althanský palác

Hotel Althanský palác se nachází v samém srdci historického města Znojma. Čeká na Vás příjemné prostř...
Počet pokojů 22 Počet lůžek 59


 

Informace pro partnery
a cestovní kanceláře
  POČASÍ   WEBKAMERY

Další informace a dotazy Vám rádi zodpovíme na Infolince Moravské jantarové stezky

+420 519 512 202 info@ambertravel.cz
  Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií
a Zlínským krajem www.vychodni-morava.cz
created by