Nabídka ubytování

     Galerie multimedií

     Zápisník cestovatele

     Mapa

     Novinky

     Praktické informace

     Ke stažení

     Infolinka
 

CZE  |   ENG  |   POL  |   RUS  
homepage » Inspirativní programy » Na Pálavské vinobraní do Mikulova

Na Pálavské vinobraní do Mikulova

Místo pobytu: Mikulov

Délka pobytu: víkendový

Přijeďte i Vy, tak jako každé září tisíce příznivců, na vinobraní do Mikulova. Budete se bavit po celý víkend a na své si přijdou všichni příznivci veselí (cimbálové muziky i rocku), kvalitních mikulovských vín, burčáků a výtečné moravské kuchyně.

Třídenní program zahájíme prohlídkou malebného Mikulova. Kulturní program zábavou nabitého víkendu v Mikulově začíná v pátek odpoledne rockovými koncerty v přírodním amfiteátru pod Turoldem. Sobotní dopoledne se projdeme po Pálavě s neopakovatelnými rozhledy na jižní Moravu i Dolní Rakousko. Nesmíme zapomenout na vyvrcholení sobotního programu – historický průvod krále Václava IV. s početnou družinou. Degustovat znamenitá vína můžete na Vinařské tržnici v zámeckém sále nebo pod vedením sklepmistra u obřího sudu v zámeckém sklepení. V neděli si v případě příznivého počasí užijeme vodních radovánek v nedalekých Pasohlávkách.


Nejzajímavější místa a aktivity v rámci programu

Dolní Morava a Pálava
Dolní Morava a Pálava
Mikulov – obří sud
Mikulov – obří sud
Pasohlávky
Pasohlávky
Pálavské vinobraní
Pálavské vinobraní
Podrobný itinerář programu

1. den (pátek)

  • příjezd na Mikulovsko, ubytování
  • prohlídka Mikulova (historické náměstí, židovská čtvrť, Kozí hrádek, zámecký park, Svatý kopeček)
  • večerní program (rockové koncerty v přírodním amfiteátru pod Turoldem)

2. den (sobota)

  • Výlet chráněnou krajinnou oblastí Pálava (biosférická rezervace je zapsána na seznamu UNESCO). Na hřebenech Pálavy se tyčí zříceniny středověkých hradů Děvičky a Sirotčího hrádku s neopakovatelnými pohledy na Jižní Moravu i Dolní Rakousko.
  • program sobotní části Pálavského vinobraní (historický průvod krále Václava IV. s početnou družinou a s královskými trubači směřující na náměstí a do areálu zámku s historickou řemeslnou tržnicí a se středověkými šenky a vinařskými mázhauzy)
  • degustace znamenitých vín na Vinařské tržnici v zámeckém sále nebo pod vedením sklepmistra u obřího sudu v zámeckém sklepení
  • výběr z bohatého večerního kulturního programu, případně posezení ve vinném sklepě

3. den (neděle)

  • Pasohlávky (návštěva oblíbeného centra vodní rekreace s možností koupání, windsurfingu a dalších vodních radovánek)
  • Mikulov – přehlídka dechových hudeb O zlatý hrozen Jižní Moravy
  • odjezd
Doplňující informace k programu

Vhodné období pro realizaci programu: léto

Doporučená velikost skupiny: 2-45 osob

Cena programu: Jedná se o inspirativní program. Konkrétní cenu Vám rádi zašleme na základě podrobnější specifikace Vašich požadavků na ubytování, velikost skupiny a další služby. Pro popis Vašich požadavků na program využijte, prosím, formulář v sekci Programy na přání.

Vybrali jste si program a chcete jej upravit nebo poradit   
s vhodným ubytováním? Napište nám, rádi vám poradíme!   
Zajímají vás další programy? Podívejte se...
Advent na Valašsku    Blues v podhůří Jeseníků    Církevní památky a poutní místa    Do Uherského Hradiště na Letní filmovou školu    Dovolená s dětmi na Luhačovicku    Firemní setkání na Zlínsku    Golf na Olomoucku    Golf na Ostravsku    Golf na Rožnovsku    Hostýnské vrchy pro milovníky přírody    Hrady a zámky východní Moravy    Jaro na Hané    Jednání na Valašsku po celý rok    Jednání v zámeckých a historických prostorech    Jeseníky pro milovníky přírody    Konference ve slovácké Redutě    Kongres a wellness v Luhačovicích    Kongres na zámku v Mikulově    Kongres ve Zlíně    Krajinou romantiků na kole    Letní dovolená na Luhačovicku    Liptálské slavnosti roztančí i Vás    Luhačovice ve znamení houslových kurzů V. Hudečka    Lyžovačka ve Velkých Karlovicích    Moravská zastavení na jantarové stezce    Na golf do Slavkova    Na Pálavské vinobraní do Mikulova    Na prodloužený víkend za Slováckými slavnostmi vína    Národní pouť na Velehradě    Nejen pivní toulky Moravou    Nejkrásnější místa v srdci Evropy    Poklady UNESCO mezi Vídní a Krakovem    Pozvánka na vizovické trnkobraní    Pro gurmány a milovníky vín    Prodloužený víkend v Beskydech    Prožijte Barum Rally Zlín    Přijeďte na Rožnovskou valašku    Přírodou Vizovických vrchů    Putování za moravskými víny na kole    Rekondiční pobyt v Jeseníkách pro firemní klientelu    S dětmi na filmový festival do Zlína    Setkání pod buchlovskými kopci    Silvestrovský pobyt na valašských horách    Sportovní soustředění na Zlínsku    Týden pro seniory v Lednici    Ve víru folklorního festivalu ve Strážnici     Velikonoční dny na Valašsku    Víkend na Ostravsku    Víkend pro seniory ve Zlíně    Víkend v Lednicko-valtickém areálu    Víkend v Poodří    Víkend v Těšínském Slezsku    Víkendové zážitky na Hané    Víkendové zážitky na Slovácku    Víkendové zážitky na Valašsku    Víkendové zážitky na Zlínsku    Vzhůru na Festival Colours of Ostrava    Za hudbou na festival do Kroměříže    Za mistry řemesel    Za slováckým králem aneb jízda králů    Za uměním i mohutnými strážci jantarové stezky    Zažijte Ignis Brunensis    Znojemské vinobraní nejen pro milovníky vína    

Penzion Baltazar

Penzion Baltazar

Penzion se nachází v někdejší židovské čtvrti města Mikulov, v dolní části malebné ulice Husova. V p...
Počet pokojů 6 Počet lůžek 15

Hotel Pavlov

Hotel Pavlov

Nově vybudovaný hotel Pavlov najdete v obci Pavlov, která leží na úpatí Pálavy, přímo v srdci Mikulovské...
Počet pokojů 16 Počet lůžek 42

Hotel Golf Garni

Hotel Golf Garni

Stylový hotel Golf Garni*** byl otevřen v roce 2009 nedaleko historického centra jihomoravského města Mikulov....
Počet pokojů 13 Počet lůžek 26 + 24


 

Informace pro partnery
a cestovní kanceláře
  POČASÍ   WEBKAMERY

Další informace a dotazy Vám rádi zodpovíme na Infolince Moravské jantarové stezky

+420 519 512 202 info@ambertravel.cz
  Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií
a Zlínským krajem www.vychodni-morava.cz
created by