Nabídka ubytování

     Galerie multimedií

     Zápisník cestovatele

     Mapa

     Novinky

     Praktické informace

     Ke stažení

     Infolinka
 

CZE  |   ENG  |   POL  |   RUS  
homepage » Inspirativní programy » Za uměním i mohutnými strážci jantarové stezky

Za uměním i mohutnými strážci jantarové stezky

Trasa: Hukvaldy - Štramberk - Rožnov pod Radhoštěm - Helfštýn - Lipník nad Bečvou - Teplice nad Bečvou - Hranice na Moravě - Starý Jičín

Délka programu: víkendový

Jantarovou stezku odnepaměti chránily pevné, nedobytné hrady, jako byl Helfštýn, Starý Jičín nebo Hukvaldy. A vydáte-li se s námi za některými z mohutných strážců stezky poslední srpnový víkend, budete obdivovat um mistrů kovářů na jejich setkání na hradě Helfštýně.

Během našeho putování poznáte mohutné a rozsáhlé hrady Hukvaldy, Helfštýn nebo malebný Štramberk se zdaleka viditelnou věží Trúbou. Na hradě Helfštýně bude celý program okořeněn o zážitky z tradičního setkání uměleckých kovářů. S dalšími řemesly i lidovou architekturou se seznámíte v rožnovském skanzenu a tajemné přírodní zajímavosti na Vás čekají nedaleko Hranic na Moravě.


Nejzajímavější místa a aktivity v rámci programu

Hrad Helfštýn
Hrad Helfštýn
Hrad Hukvaldy
Hrad Hukvaldy
Hrad Hukvaldy
Hrad Hukvaldy
Městský pivovar Štramberk
Městský pivovar Štramberk
Rožnov pod Radhoštěm - skanzen
Rožnov pod Radhoštěm - skanzen
Mezinárodní setkání uměleckých kovářů – HEFAISTON
Mezinárodní setkání uměleckých kovářů – HEFAISTON
Podrobný itinerář programu

1. den (pátek 29. 8. 2008)

 • příjezd na Moravu
 • Hukvaldy, v rodišti hudebního skladatele Leoše Janáčka si prohlédneme jeden z nejmohutnějších hradů na Moravě
 • Štramberk, malebné městečko s původní zástavbou domů z 18. a 19. století a štramberským hradem s dominantní okrouhlou 44 m vysokou věží zvanou Trúba, minipivovar
 • večeře v typické valašské restauraci

2. den (sobota 30. 8. 2008)

 • Rožnov pod Radhoštěm, prohlídka Valašského muzea v přírodě
 • Hrad Helfštýn, jeden z nejrozsáhlejších hradů ve středu Evropy se šesti branami, mnoha věžemi a mohutnými hradbami. Kdysi byl snad sídlem loupeživého rytíře, dnes je oblíbeným cílem mnoha návštěvníků, kteří zde mohou shlédnout také unikátní expozici výrobků uměleckých kovářů z tradičních srpnových přehlídek Hefaiston.
 • Pod hradem Helfštýnem si prohlédneme další zajímavosti v Lipníku nad Bečvou. Historickému centru vévodí unikátní renesanční zvonice v sousedství kostela sv. Jakuba. Zvon Jakub, pamatující události staré více než 500 let, zvon Michal patří mezi největší na Moravě.

3. den (neděle 31. 8. 2008)

 • prohlídka Zbrašovských aragonitových jeskyní v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou (název si vysloužily ojedinělou výzdobou – minerál aragonit v podobě bílých krystalků a keříčků pokrývá celé stěny jeskyní)
 • Na dosah Hranic na Moravě můžeme shlédnout další přírodní unikát – Hranickou propast. Jedná se o nejhlubší propast v ČR s největší naměřenou potvrzenou hloubkou 274,5 metrů. Odborníci však usuzují, že vzhledem k mocnosti zdejších vápenců se skutečné dno propasti může nacházet až v neuvěřitelných osmi stech metrech.
 • Starý Jičín (prohlídka zříceniny hradu Starý Jičín, který dlouhé časy plnil vojenskou úlohu jako ochránce stezky do Polska)
 • odjezd
Doplňující informace k programu

Termín programu: 29. - 31. 8. 2008

Doporučená velikost skupiny: 2-45 osob

Cena programu: Jedná se o inspirativní program. Konkrétní cenu Vám rádi zašleme na základě podrobnější specifikace Vašich požadavků na ubytování, velikost skupiny a další služby. Pro popis Vašich požadavků na program využijte, prosím, formulář v sekci Programy na přání.

Vybrali jste si program a chcete jej upravit nebo poradit   
s vhodným ubytováním? Napište nám, rádi vám poradíme!   
Zajímají vás další programy? Podívejte se...
Advent na Valašsku    Blues v podhůří Jeseníků    Církevní památky a poutní místa    Do Uherského Hradiště na Letní filmovou školu    Dovolená s dětmi na Luhačovicku    Firemní setkání na Zlínsku    Golf na Olomoucku    Golf na Ostravsku    Golf na Rožnovsku    Hostýnské vrchy pro milovníky přírody    Hrady a zámky východní Moravy    Jaro na Hané    Jednání na Valašsku po celý rok    Jednání v zámeckých a historických prostorech    Jeseníky pro milovníky přírody    Konference ve slovácké Redutě    Kongres a wellness v Luhačovicích    Kongres na zámku v Mikulově    Kongres ve Zlíně    Krajinou romantiků na kole    Letní dovolená na Luhačovicku    Liptálské slavnosti roztančí i Vás    Luhačovice ve znamení houslových kurzů V. Hudečka    Lyžovačka ve Velkých Karlovicích    Moravská zastavení na jantarové stezce    Na golf do Slavkova    Na Pálavské vinobraní do Mikulova    Na prodloužený víkend za Slováckými slavnostmi vína    Národní pouť na Velehradě    Nejen pivní toulky Moravou    Nejkrásnější místa v srdci Evropy    Poklady UNESCO mezi Vídní a Krakovem    Pozvánka na vizovické trnkobraní    Pro gurmány a milovníky vín    Prodloužený víkend v Beskydech    Prožijte Barum Rally Zlín    Přijeďte na Rožnovskou valašku    Přírodou Vizovických vrchů    Putování za moravskými víny na kole    Rekondiční pobyt v Jeseníkách pro firemní klientelu    S dětmi na filmový festival do Zlína    Setkání pod buchlovskými kopci    Silvestrovský pobyt na valašských horách    Sportovní soustředění na Zlínsku    Týden pro seniory v Lednici    Ve víru folklorního festivalu ve Strážnici     Velikonoční dny na Valašsku    Víkend na Ostravsku    Víkend pro seniory ve Zlíně    Víkend v Lednicko-valtickém areálu    Víkend v Poodří    Víkend v Těšínském Slezsku    Víkendové zážitky na Hané    Víkendové zážitky na Slovácku    Víkendové zážitky na Valašsku    Víkendové zážitky na Zlínsku    Vzhůru na Festival Colours of Ostrava    Za hudbou na festival do Kroměříže    Za mistry řemesel    Za slováckým králem aneb jízda králů    Za uměním i mohutnými strážci jantarové stezky    Zažijte Ignis Brunensis    Znojemské vinobraní nejen pro milovníky vína    

Hotel Eroplan

Hotel Eroplan

Velmi oblíbený moderní čtyřhvězdičkový hotel v Rožnově pod Radhoštěm s individuální atmosférou. Nejd...
Počet pokojů 49 Počet lůžek 94

Hotel Lanterna

Hotel Lanterna

Stylový, nově rekonstruovaný horský hotel v krásném prostředí Beskyd a Javorníků vyhoví i požadavkům n...
Počet pokojů 53 Počet lůžek 106

Hotel Horal

Hotel Horal

Hotel se nachází na okraji Velkých Karlovic v bezprostřední blízkosti hranic se Slovenskem. Několik hotelov...
Počet pokojů 21 Počet lůžek 76


 

Informace pro partnery
a cestovní kanceláře
  POČASÍ   WEBKAMERY

Další informace a dotazy Vám rádi zodpovíme na Infolince Moravské jantarové stezky

+420 519 512 202 info@ambertravel.cz
  Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií
a Zlínským krajem www.vychodni-morava.cz
created by