Nabídka ubytování

     Galerie multimedií

     Zápisník cestovatele

     Mapa

     Novinky

     Praktické informace

     Ke stažení

     Infolinka
 

CZE  |   ENG  |   POL  |   RUS  
homepage » Novinky
Novinky z Jantarové stezky

V této sekci bychom Vás rádi informovali o novinkách na Moravské jantarové stezce. Najdete zde informace například o nových programech, tiskovinách, slevách a balíčcích. Jestliže chcete, abychom Vám novinky zasílali automaticky na e-mailovou adresu, přihlaste se k jejich odběru.

Partneři a cestovní kanceláře navíc po registraci mohou sledovat rozšířené novinky v sekci Informace pro partnery a cestovní kanceláře.
Andy Warhol v Kroměříži
vloženo 29. 5. 2009
Kroměřížská radnice ve spolupráci s Muzeem Kroměřížska připravila na letošní turistickou sezonu výjimečnou výstavu – od 6. června bude otevřena unikátní expozice obrazů Andyho Warhola. K vidění bude 34 originálních děl tohoto umělce, jedné z nejvýznamnějších osobností světového výtvarného umění XX. století a zakladatele pop artu.


Hanácké slavnosti v Chropyni
vloženo 22. 5. 2009
Poslední květnový víkend (29.–31. 5.) si nenechejte ujít Hanácké slavnosti v Chropyni. Navazují na tradici bývalých proslavených jarmarků, a konávají se jednou za dva roky. Během velkolepé přehlídky folklorních souborů návštěvníci uvidí jízdu krále Ječmínka, kdy krojovaní jezdci na koních za doprovodu dechové hudby objíždějí město, nechybí jarmark s ukázkami tradičních řemesel a pouťovými atrakcemi, „na své“ si přijdou milovníci všech hudebních žánrů od tradičního folklóru, přes dechovou hudbu až po vystoupení rockových kapel a skupin. Celý program zakončuje kácení máje.


Ohňostrojové show v Brně
vloženo 13. 5. 2009
Brno na přelomu května a června (22. 5. – 5. 6.) zažije pořádný nápor statisíců návštěvníků – jihomoravská metropole totiž bude už podvanácté hostit mezinárodní soutěžní přehlídku ohňostrojových show s hudbou pod názvem Ignis Brunensis. V letošním roce se má náročné ohňostrojné publikum na co těšit! Do soutěžní přehlídky se přihlásily ohňostrojové společnosti ze Španělska, Rakouska a Portugalska, mimo soutěž se přehlídky zúčastní české společnosti Theatrum Pyroboli a Flash Barrandov SFX. A letošní novinkou pak bude speciálně sestavený mezinárodní Ignis Brunensis Team, který připravuje ohňostrojné Intermezzo.


Otevírání pramenů v Luhačovicích
vloženo 4. 5. 2009
Tak jako každoročně bude i letošní lázeňská sezona v našich největších moravských lázních –Luhačovicích – zahájena tradičním Otevíráním pramenů, letos s podtitulem Návraty do lázní Luhačovice. Na všechny tři dny je připraven pestrý program pro celou rodinu. Kromě tradičního svěcení pramenů se návštěvníci mohou těšit také na jarmark, hudební vystoupení, přehlídku historických vozidel nebo výstavu o historii lázeňské módy.


Odemykání Baťova kanálu
vloženo 27. 4. 2009
Tak jako každoročně bude nová plavební sezona na Baťově kanálu zahájena slavnostním Odemykáním, které proběhne 30. dubna v Napajedlech, kde bude současně otevřeno nové přístaviště. Následující den 1. května bude „odemykání“ pokračovat ve Veselí nad Moravou, v Otrokovicích, Spytihněvi, Skalici či Hodoníně. Všechny tyto akce jsou určeny pro širokou veřejnost a jsou vzájemně propojeny – pro návštěvníky je připraven zábavný program, ve kterém nebudou chybět okružní plavby pro veřejnost, dětská diskotéka, vystoupení mažoretek nebo oblíbený skákací hrad.


Nejstarší umění ve střední Evropě se představuje v Brně
vloženo 21. 4. 2009
„Nejstarší umění ve střední Evropě“ – tak se jmenuje unikátní výstava uměleckých předmětů z dob lovců mamutů i lovců sobů, která je od 8. dubna k vidění v Brně v Pavilonu Anthropos. Jde o vůbec první mezinárodní výstavu originálů, protože kromě Ústavu Anthropos a Archeologického ústavu AV ČR Brno své exponáty zapůjčily také archeologické ústavy ze Slovenska, Rakouska, Německa a Polska. Podobná výstava nebyla dosud nikdy, nejen ve střední Evropě, uspořádána. Máte tedy jedinečnou možnost prohlédnout si také předměty, které ještě nikdy nebyly vystavovány a z nichž mnohé jsou světovými unikáty.


Muzeum řemesel a stavitelství jižního Valašska otevřeno v Drnovicích
vloženo 14. 4. 2009
Od letošního roku se může obec Drnovice pochlubit novým muzeem – v březnu zde bylo slavnostně otevřeno Muzeum řemesel a stavitelství jižního Valašska. Stálá expozice muzea ukáže návštěvníkům, jak na Valašsku žili a pracovali naši předkové – jak se dřív na Valašsku stavěly domy, jaké nástroje a postupy používali tesaři či zedníci, a mnoho dalších zajímavých dokladů zručnosti valašských řemeslníků.


Velikonoce na Valašsku
vloženo 3. 4. 2009
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm oslaví velikonoční svátky jako každoročně bohatým programem. Od soboty 11. dubna až do pondělí 13. dubna tu můžete zažít „Velikonoce na Valašsku“.


[1-8] [9-16] [17-24] [25-32] [33-40] [41-48] [49-56] [57-64] [65-72] [73-80] [81-88] [89-96] [97-104] [105-111]

Hotel Golf Garni

Hotel Golf Garni

Stylový hotel Golf Garni*** byl otevřen v roce 2009 nedaleko historického centra jihomoravského města Mikulov.…...
Počet pokojů 13x Počet lůžek 26 + 24x

Církevní památky a poutní místa

Církevní památky a poutní místa

Morava patří ke krajům bohatým na památky, ale i lidové tradice a duchovní život. Doslova…

Luhačovice – lázně

Luhačovice – lázně

Nejvyhlášenější a největší lázně na Moravě - to jsou Luhačovice. Základem jejích úspěchu je patnáct…

BLUES ALIVE Šumperk

BLUES ALIVE Šumperk

Rok co rok rostoucí prestiž, stejně jako počet návštěvníků, interpretů a souběžných satelitních koncertů –…

 

Informace pro partnery
a cestovní kanceláře
  POČASÍ   WEBKAMERY

Další informace a dotazy Vám rádi zodpovíme na Infolince Moravské jantarové stezky

+420 519 512 202 info@ambertravel.cz
  Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií
a Zlínským krajem www.vychodni-morava.cz
created by