Nabídka ubytování

     Galerie multimedií

     Zápisník cestovatele

     Mapa

     Novinky

     Praktické informace

     Ke stažení

     Infolinka
 

CZE  |   ENG  |   POL  |   RUS  
homepage » Novinky
Novinky z Jantarové stezky

V této sekci bychom Vás rádi informovali o novinkách na Moravské jantarové stezce. Najdete zde informace například o nových programech, tiskovinách, slevách a balíčcích. Jestliže chcete, abychom Vám novinky zasílali automaticky na e-mailovou adresu, přihlaste se k jejich odběru.

Partneři a cestovní kanceláře navíc po registraci mohou sledovat rozšířené novinky v sekci Informace pro partnery a cestovní kanceláře.
"Od doby kamenné do doby slovanských hradišť"
vloženo 30. 3. 2009
V Kroměříži je od 24. března otevřena v Muzeu Kroměřížska neobvyklá výstava „Od doby kamenné do doby slovanských hradišť“. Svým interaktivním dotykovým pojetím zaujme hlavně děti, které budou moci „na vlastní kůži“ vyzkoušet a poznat život našich dávných předků.


XXVIII. ročník Cetelem Valašská rally 2009
vloženo 23. 3. 2009
Do Valašského Meziříčí se o posledním březnovém víkendu sjedou milovníci motoristického sportu a automobilových soutěží. Od 27. do 28. března se zde pojede už 28. ročník Cetelem Valašské rally, která patří mezi nejvýznamnější motoristické akce nejen ve Zlínském kraji, ale i v České republice.


Jarní Festival otevřených sklepů na Velkopavlovicku
vloženo 16. 3. 2009
V letošním roce připravila obecně prospěšná společnost Partnerství pro všechny milovníka vína Festival otevřených sklepů 2009. Čtyřikrát v roce budete mít příležitost navštívit jednu z vinařských podoblastí Vinařské oblasti Morava. Seznámíte se s místními vinaři a jejich víny, projdete si sklepní uličky, ochutnáte místní kuchyni. Každý festival pořádá vždy několik sousedních vinařských obcí, každou obec reprezentují jen ti nejlepší vinaři. Nedílnou součástí každého ročníku je také doprovodný program – jarní festival je spojený s folklórem, letní s kulturou, podzimní s řemesly a zimní festival s gastronomií.


Za kraslicemi a lidovými výrobky do Uherského Brodu
vloženo 9. 3. 2009
Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodu připravilo zajímavou předvelikonoční výstavu „Kraslice a velikonoční zvykoslovné předměty“. Vernisáž výstavy se uskuteční 13. března v 17.00 hodin ve Sloupovém sále muzea. K vidění zde budou nejen kraslice, ale také hrkače, klepače, tatary nebo beránci. Výstava potrvá do 3. května.


Střílecký barokní hřbitov je opět přístupný veřejnosti
vloženo 5. 3. 2009
Městečko Střílky se nachází v severozápadní okrajové části pohoří Chřiby. Leží na křižovatce tras Brno – Zlín a Kroměříž – Kyjov. Městečko má zajímavé dějiny a také unikátní kulturní památku z první poloviny 18. století – barokní hřbitov. Hřbitov byl zbudován v letech 1730–1743 tehdejším majitelem stříleckého a tovačovského panství Amandem Antonínem Petřvaldským. Svou originální architekturou a sochařskou výzdobou je hřbitov vzácné umělecké dílo z doby baroka, jedinečné nejen u nás, ale i v celé střední Evropě. Autorství projektu je připisováno biskupskému inženýrovi Ignáci Josefu Cyranimu z Bolleshausu, který pracoval u A. A. Petřevaldského. Autorem sochařské výzdoby je moravský sochař Gottfried Fritsch, žák a spolupracovník Jiřího Rafaela Donnera.


VALAŠSKÉ KŘOVÍ ve Slavičíně letos už posedmé
vloženo 2. 3. 2009
Ve Slavičíně proběhne ve dnech 5. až 8. března už sedmý ročník krajské postupové divadelní přehlídky Valašské Křoví. Na programu je letos 10 titulů, těšit se můžete jak na vážné komorní hry, tak na situační komedie. Novinkou pro letošní rok bude vzdělávací seminář, nenechte si ujít ani diskuse v divadelním klubu s tvůrci a porotci.


Karlovská padesátka se jede v novém termínu
vloženo 26. 2. 2009
Pořadatelé tradičního běžkařského závodu „Karlovská padesátka“ vyhlásili nový termín konání této akce. Konečně napadl sníh, a tak se šestý ročník klasického vytrvalostního běhu na lyžích pojede v sobotu 28. února ve Velkých Karlovicích.


Objevte hrobku faraona Tutanchamona
vloženo 21. 2. 2009
Už jenom do 18. března máte šanci nahlédnout do přesné kopie Tutanchamonovy hrobky. V doprovodných expozicích je vystaveno přes 1 000 replik předmětů z královy pohřební výbavy. Unikátní výstava nazvaná „Tutanchamon, jeho hrob a poklady“ je k vidění v Titanic Hall v Brně každý den od 10 do 20 hodin, cena vstupného je od 250 do 350 Kč.


[1-8] [9-16] [17-24] [25-32] [33-40] [41-48] [49-56] [57-64] [65-72] [73-80] [81-88] [89-96] [97-104] [105-111]

Hotel Golf Garni

Hotel Golf Garni

Stylový hotel Golf Garni*** byl otevřen v roce 2009 nedaleko historického centra jihomoravského města Mikulov.…...
Počet pokojů 13x Počet lůžek 26 + 24x

Církevní památky a poutní místa

Církevní památky a poutní místa

Morava patří ke krajům bohatým na památky, ale i lidové tradice a duchovní život. Doslova…

Luhačovice – lázně

Luhačovice – lázně

Nejvyhlášenější a největší lázně na Moravě - to jsou Luhačovice. Základem jejích úspěchu je patnáct…

BLUES ALIVE Šumperk

BLUES ALIVE Šumperk

Rok co rok rostoucí prestiž, stejně jako počet návštěvníků, interpretů a souběžných satelitních koncertů –…

 

Informace pro partnery
a cestovní kanceláře
  POČASÍ   WEBKAMERY

Další informace a dotazy Vám rádi zodpovíme na Infolince Moravské jantarové stezky

+420 519 512 202 info@ambertravel.cz
  Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií
a Zlínským krajem www.vychodni-morava.cz
created by