Nabídka ubytování

     Galerie multimedií

     Zápisník cestovatele

     Mapa

     Novinky

     Praktické informace

     Ke stažení

     Infolinka
 

CZE  |   ENG  |   POL  |   RUS  
homepage » Novinky
Novinky z Jantarové stezky

V této sekci bychom Vás rádi informovali o novinkách na Moravské jantarové stezce. Najdete zde informace například o nových programech, tiskovinách, slevách a balíčcích. Jestliže chcete, abychom Vám novinky zasílali automaticky na e-mailovou adresu, přihlaste se k jejich odběru.

Partneři a cestovní kanceláře navíc po registraci mohou sledovat rozšířené novinky v sekci Informace pro partnery a cestovní kanceláře.
Pochutnejte si na moravské zabijačce s degustací vín
vloženo 17. 2. 2009
Nenechte si ujít pravou moravskou zabijačku. Pro všechny gurmány ji připravuje skupina místních vinařů ve spolupráci s penzionem Selský dvůr v sobotu 28. 2. od 10 hodin v Moravské Nové Vsi ve vinařské uličce Výmol.


Zažijte slovácký fašank
vloženo 9. 2. 2009
Na mnoha místech Moravy se koncem února budou slavit fašanky neboli masopusty. A jak taková tradiční masopustní veselice probíhá? Obcí prochází masopustní průvody koledníků v čele s tanečníky tradičního mužského obchůzkového obřadního tance Pod šable. V průvodu nechybí krojovaná chasa, ale také nejrůznější masky – nejčastěji medvěd, smrtka, pojicajt či šašek. Pro účastníky průvodu i návštěvníky fašankové zábavy je vždy připravena fašanková zabíjačka a večerní zábava. O půlnoci pak bývá pochována basa – tím končí masopust a začíná šestitýdenní půst, kdy se křesťané připravují na Velikonoce.


Vypravte se do sbírkových skleníků v Olomouci
vloženo 2. 2. 2009
V těchto zimních měsících Vám jistě přijde vhod procházka mezi exotickými rostlinami. Vypravit se za nimi můžete do sbírkových skleníků Výstaviště Flora Olomouc ve Smetanových sadech v Olomouci. Skleníky byly po zimní přestávce věnované ošetřování rostlin od 1. února opět zpřístupněny návštěvníkům. V únoru si je můžete prohlédnout jen o víkendech vždy od 9.30 do 16.00 hod., od března pak již každý den kromě pondělí.


Přijeďte si „zaběžkovat“ do golfového resortu Čeladná
vloženo 26. 1. 2009
Golfový resort Čeladná se rozhodl využít své golfové hřiště i v zimním období. Pro své návštěvníky připravil tři běžecké stopy pro klasický styl dlouhé dva, tři a pět kilometrů, které vedou po golfovém hřišti.


V Luhačovicích začíná zasedání ministrů pro zaměstnanost zemí EU
vloženo 22.1.2009
Neformální zasedání ministrů pro zaměstnanost a sociální věci všech zemí EU začíná dnes odpoledne v Luhačovicích. Akce je prvním ministerským zasedáním v rámci českého předsednictví EU a vedle ministrů se jí zúčastní i sociální atašé a odborníci na otázku zaměstnanosti z ostatních institucí EU. Ústředním tématem luhačovického zasedání se stane mobilita pracovních sil. Na realizaci akce, která bývá nazývána rovněž jako ministeriáda, se vedle Úřadu vlády ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR podílí také Zlínský kraj, který jejím účastníkům připravil bohatý doprovodný program zaměřený na atraktivity v cestovním ruchu v rámci celého regionu. Ministeriáda potrvá do soboty 24. ledna.


Lyžařské středisko Pustevny připravilo pro lyžaře řadu novinek
vloženo 5. 1. 2009
V lyžařském středisku Pustevny, které se nachází asi 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm, si přijdou na své jak zdatní lyžaři, tak i úplní začátečníci.


Advent a poetické Vánoce na hradě Šternberk
vloženo 8. 12. 2008
Navštivte Šternberk, město na rozhraní Nízkého Jeseníku a úrodné nížiny Hané, které je symbolizováno především historickými památkami, hodinami a automobilovými závody. V čase předvánočním i svátečním pro vás státní hrad připravil několik zajímavých akcí a jednu speciální výstavu.


Vánoční akce ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm
vloženo 1. 12. 2008
Zpříjemněte si adventní čas a čekání na Vánoce návštěvou Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které připravilo na tyto dny bohatý kulturní program.


[1-8] [9-16] [17-24] [25-32] [33-40] [41-48] [49-56] [57-64] [65-72] [73-80] [81-88] [89-96] [97-104] [105-111]

Hotel Golf Garni

Hotel Golf Garni

Stylový hotel Golf Garni*** byl otevřen v roce 2009 nedaleko historického centra jihomoravského města Mikulov.…...
Počet pokojů 13x Počet lůžek 26 + 24x

Církevní památky a poutní místa

Církevní památky a poutní místa

Morava patří ke krajům bohatým na památky, ale i lidové tradice a duchovní život. Doslova…

Luhačovice – lázně

Luhačovice – lázně

Nejvyhlášenější a největší lázně na Moravě - to jsou Luhačovice. Základem jejích úspěchu je patnáct…

BLUES ALIVE Šumperk

BLUES ALIVE Šumperk

Rok co rok rostoucí prestiž, stejně jako počet návštěvníků, interpretů a souběžných satelitních koncertů –…

 

Informace pro partnery
a cestovní kanceláře
  POČASÍ   WEBKAMERY

Další informace a dotazy Vám rádi zodpovíme na Infolince Moravské jantarové stezky

+420 519 512 202 info@ambertravel.cz
  Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií
a Zlínským krajem www.vychodni-morava.cz
created by